14 listopada 2016 19:37 | Aktualności

Pasowanie na Przedszkolaka

Jedną z najważniejszych uroczystości w naszym przedszkolu jest na pewno PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. To chwila, kiedy dzieci stają się prawdziwymi zuchami. W tym roku pasowaniu przewodziła idea ochrony środowiska. Od najmłodszych lat przedszkolaki uczą się jak chronić naszą planetę, abyśmy cieszyli się jak najdłużej jej pięknem.  W związku z powyższym przygotowaliśmy przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wersji ekologicznej.  Groźny wilk okazał się dobrym nauczycielem i dopilnował właściwej segregacji śmieci. Dzieci świetnie poradziły sobie ze znaczeniem  kolorów pojemników, a więc na pewno wyrosną z nich super ekolodzy, wrażliwi na śpiew ptaków i urok zielonego lasu. Dopełnieniem przedsięwzięcia był „Taniec deszczowych kropelek”, gdyż jak wiadomo „by z powietrza znikął kurz musi padać no i już!”.

Niezwykłe uroczystym momentem jest zawsze dotknięcie „czarodziejską kredką” przez Panią Dyrektor.  Chwila ta sprawia, że nikt już nie tęskni za domem, jest odważny i samodzielny. Staje się PRZEDSZKLAKIEM. Dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom za udział i pomoc, za upominki, które zawsze sprawiają tyle radości. A tymczasem, no cóż? Już po pasowaniu!