31 stycznia 2018 20:28 | Aktualności

CHOINKA NOWOROCZNA 2018

„Narodziłeś się , by przynieść pokój…” – to cytat z naszej tegorocznej Uroczystości Choinkowej. Cóż? Nikt z nas nie zaprzeczy, że jasełka w wykonaniu najmłodszych dzieci zawsze wzruszają nas do łez. Niewinność Maryi i odpowiedzialność Józefa zostały przepięknie  ukazane przez naszych przedszkolaków. A pastuszkowie? Odziani w ciepłe kożuszki wdzięcznym uśmiechem zerkali na widownię. Chór aniołków zaprezentował naprawdę anielskie głosy, które rozbrzmiewały pod niebiosa. Nie mogło zabraknąć Trzech Króli, którzy majestatycznie oddali Dzieciątku swoje dary. Całemu widowisku uroku dodała prosta, ale jakże wymowna stajenka, wokół której poruszały się przesympatyczne owieczki. A wszystko po to, aby mogły uiścić się słowa kolędy „…Dziś cała ziemia i niebo lśni dla tej Miłości maleńkiej…”

Rzecz jasna na naszych uroczystościach nie może zabraknąć tańca. I tu nasze starszaki dostarczyły widzom kolejną dawkę emocji.Niczym zawodowi tancerze przenieśli nas na Blackpool Dance Festival i zaprezentowali walc angielski pod tytułem „Znalazłem miłość dla siebie” do utworu Eda Sheerana „Perfect”.

Po takiej uczcie dla oczu trzeba było trochę poszaleć. Z kim? Z panem Sprężynką! Oj! Na długo nie zapomnimy iluzyjnych sztuczek! Zmęczeni, ale szczęśliwi dotrwaliśmy do spotkania z Mikołajem. Święty Mikołaju dziękujemy Ci za te piękne prezenty. Jak zawsze miałeś cudowne pomysły.

Szkoda, ale „Choinka” 2018 już za nami…