INNOWACJA PEDAGOGICZNA - GRUPA III

"Flora wiosenna, letnia i jesienna"

INNOWACJA PEDAGOGICZNA - GRUPA IV

"Pomysłowy Dobromir, czyli jak rozwijać kreatywność przedszkolaków"

W grupie "Jeżyków" w ramach innowacji "Flora wiosenna, letnia, jesienna" prowadzone są działania innowacyjne raz w tygodniu. Przedszkolaki określają barwę kwiatu, ich cechy charakterystyczne, okres kwitnienia w danej porze roku, miejsca występowania, rozmieszczenie. Dnia 26 kwietnia odbyła się wycieczka do biblioteki gminnej. Na spotkaniu z paniami bibliotekarkami dzieci oglądały ilustracje, plansze z roślinami, słuchały ciekawostek. Najbardziej zainteresował przedszkolaków "Atlas roślin Polski" oraz książka "Przyroda- niezwykłe zjawiska", a w niej rośliny: te przypominające zwierzęta, tzw. zabójcze pułapki, których powinny strzec się owady (np.: muchołówka amerykańska, drapieżna rosiczka), takie, które w okresie suszy chowają się do piasku (np.: afrykańska Haworsja), rośliny lecznicze, świecące w ciemności (np.: lejek pomarańczowy) i wiele innych. Było to bardzo pouczające zajęcie.