Motto Przedszkola: "Bo odkrywać świat, to nasza wielka sprawa. Bo zdobywać świat, to jest nasz wielki cel. My odkrywcy z Akademii wyruszamy, a więc ruszaj z nami bracie, jeśli chcesz".

Aktualności

07 stycznia 2018 13:56 | Aktualności

„Łamigłówki myszki Franciszki i przedszkolnej zerówki”

 
Gdzie jesteś myszko? Pod takim hasłem bawiliśmy się na kolejnym spotkaniu w ramach innowacji w grupie „Muchomorków”. Rozwijaliśmy orientację w przestrzeni poprzez „kodowanie”. Dzieci odczytywały drogę myszki do sera zaszyfrowaną cyframi i strzałkami. Każdy chciał pomóc swojej przyjaciółce zdobyć upragniony smakołyk. Przedszkolaki starały się zdobyć go jak najwięcej, ale niestety zdarzało się również, że czyhał na nie straszliwy kot, który niweczył wszystkie plany. Tu właśnie uczyliśmy się pokonywać nieprzyjemne emocje w trudnych dla nas sytuacjach, radzić sobie z przegraną. Każdy sposób jest dobry, aby rozwijać umiejętność rozróżniania stron: lewa, prawa. 

 

„Tak szybko płynie ten czas” – to zabawy matematyczne, które pozwoliły sześciolatkom odczytywać pełne godziny na zegarze. Nie uwierzycie, ale wśród przyjaciół mądrej myszki każdy już wie, jaką rolę odgrywa mała wskazówka na tarczy zegara. Są również tacy, którzy pięknie odczytują minuty.

 

 Myszka Franciszka robiła również z nami świąteczne zakupy. Zapoznała nas z nominałami niektórych banknotów i monet. Kupowaliśmy świąteczne pierniki i inne bożonarodzeniowe ozdoby. 

 

Matematyka może być fajna, bo u nas taka właśnie jest!

 

 

Przeczytano: 449 razy. Wydrukuj|Do góry