21 października 2019 20:26 | Aktualności

Kataryniarz

„Na uliczce koło kina, w podrapanej oficynce, mieszkał stary kataryniarz, który grał na katarynce…”. Melodią starej znanej piosenki powitał nas jedyny w Polsce zawodowy kataryniarz pan Piotr Bot. Trzeba przyznać, ze spotkanie z Nim niewątpliwie należało do wyjątkowych. Już sam wygląd starszego pana w eleganckim cylindrze wzbudził wielkie zainteresowanie. W trakcie występu dzieci dowiedziały się bezcennych informacji o historii i budowie katarynki. Jak zawsze teoria przeplatała się z praktyką, a więc przedszkolaki śpiewały i tańczyły do melodii wygrywanych na tym tajemniczym instrumencie. Występy pana Piotra umilała papuga ara -  Carlos, która jak się okazuje zna kilka słów w języku polskim. Przez chwile poczuliśmy się jak w świecie sprzed lat, kiedy nie było prądu, a nasze prababcie słuchały właśnie katarynek. Na zakończenie dzieci mogły zagrać pod czujnym okiem Mistrza. Warto zauważyć, ze nasz gość swoją sławą zasłynął  nawet na skalę europejską, gdyż  niezwykły talent miał okazję zaprezentować w Watykanie. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko serdecznie pogratulować...