23 października 2019 16:26 | Aktualności

Na grobie Nieznanego Żołnierza

23 października starszaki z naszego przedszkola wraz z Panią Dyrektor oraz wychowawczyniami odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza w Bonisławiu. Celem wyjazdu było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscu, gdzie spoczywają ludzie walczący za naszą wolność.  Budzenie uczuć patriotycznych to jedno z wielu ważnych zadań przedszkola. Od najmłodszych lat uczymy  miłości do kraju ojczystego, szacunku do symboli narodowych. Chcemy, żeby dzieci w pełni czuły się Polakami, ale żeby tak było, muszą poznawać naszą historię - polską historię. Dzieci bardzo ładnie zachowały się na cmentarzu. Pomogły w sprzątaniu, a potem z należytą powagą zapaliły lampki. Nie zapomnieliśmy również o pomniku Jana Pawła II na naszym „skwerku” przy przedszkolu. Starszaki z pomocą pań odczytały wyryty na nim  napis „Polsko! Pamiętaj o Korzeniach!” Tak więc staramy się sprostać tym pięknym słowom i wzmacniać więź dzieci z Ojczyzną.
ć.  Budzenie uczuć patriotycznych to jedno z wielu ważnych zadań przedszkola. Od najmłodszych lat uczymy  miłości do kraju ojczystego, szacunku do symboli narodowych. Chcemy, żeby dzieci w pełni czuły się Polakami, ale żeby tak było, muszą poznawać naszą historię - polską historię. Dzieci bardzo ładnie zachowały się na cmentarzu. Pomogły w sprzątaniu, a potem z należytą powagą zapaliły lampki. Nie zapomnieliśmy również o pomniku Jana Pawła II na naszym „skwerku” przy przedszkolu. Starszaki z pomocą pań odczytały wyryty na nim  napis „Polsko pamiętaj o korzeniach!” Tak więc staramy się sprostać tym pięknym słowom i wzmacniać więź dzieci z Ojczyzną.