24 października 2019 19:13 | Aktualności

Lekcja historii w przedszkolu

Jesień. Spokojna, piękna, kolorowa. Nie zawsze jednak tak było. Tragiczna historia drugiej wojny światowej nie pozwala o tym zapomnieć. Jesteśmy Polakami, a nasze dzieci to małe Polki i mali Polacy. Nie będzie prawdziwej Polski bez Polaków znających jej przeszłość, tradycje. Nowoczesność, która zewsząd nas otacza, skutecznie wypiera treści patriotyczne. Chcąc temu zapobiec zaprosiliśmy do naszego przedszkola nauczyciela historii Szkoły Podstawowej w Gozdowie – panią Danutę Smolińską, która w piękny i dostosowany do wieku dzieci sposób, opowiedziała o życiu najmłodszych w czasie okupacji. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały o lalkach szytych przez mamy, drewnianych zabawkach, braku słodyczy, a nawet jedzenia. W tematykę wprowadziła nas nastrojowa, oddająca klimat wystawka. Dzieci mogły z bliska zaobserwować mundury, torby poczty polowej oraz wojenne zapiski. Dziękujemy pani Danusi za tę piękną lekcję, która pozwoliła jeszcze bardziej docenić to co mamy - niepodległość.