25 listopada 2019 20:27 | Aktualności

Pasowanie Pluszowego Misia

25.11.2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To wyjątkowy czas, który kojarzy się z opiekuńczością i bezpieczeństwem. U nas było to podwójne święto. Dzieci, które we wrześniu bieżącego roku przekroczyły mury naszego przedszkola, złożyły obietnicę  i tym  samym stały się prawdziwymi przedszkolakami. Od tego momentu to już prawdziwe zuchy, które będą dbać o porządek, starać się być grzecznymi i szanować swój drugi dom. Zapewnieniom przyglądał się nasz przyjaciel – pluszowy miś. To prawda, że jest nie tylko zwykłą maskotką, a dziecięcym pocieszycielem. Wysłucha, nie sprzeciwi się, a niekiedy pozwoli otrzeć łzy w swoje milutkie futerko. Dzięki niemu zasypianie jest przyjemne, a sny słodkie. W ramach podziękowania młodsze dzieci pięknie zatańczyły dla naszego niedźwiadka, a starszaki recytowały krótkie wierszyki i inscenizowały piosenki. Po obejrzeniu programu artystycznego z całą pewnością możemy zażartować „…chociaż bardzo lubię jeże, miś to bardzo fajne zwierzę…”