02 grudnia 2019 20:21 | Aktualności

Spotkanie z opiekunkami autobusowymi

W naszym przedszkolu, w ramach programu na rzecz bezpieczeństwa dzieci, odbyło się spotkanie z opiekunkami autobusowymi. Panie ubrane w kamizelki odblaskowe odwiedziły przedszkolaków i przeprowadziły pogadankę na temat właściwego zachowania w autobusach oraz na przystanku. Jak wiadomo starszaki dojeżdżają już samodzielnie, a więc chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami. Opowiadały o codziennych dojazdach. Z przekonaniem twierdziły, że nie wolno biegać po autobusie i hałasować. Nikt nie powinien jeść drobnych słodyczy, aby nie doprowadzić do zachłyśnięcia. Przestrogi i porady przydadzą się również maluchom, które także wyruszą na  wycieczki. Podsumowując, można stwierdzić, że dojazdy są dla dzieci bardzo miłym doświadczeniem,  uczą samodzielności. Kiedy nad bezpieczeństwem czuwają tak miłe panie, to nawet ranne wstawanie nie jest straszne, a droga jest znacznie krótsza. Szczęśliwych przyjazdów i powrotów!