03 grudnia 2019 20:24 | Aktualności

Wizyta w gabinecie weterynaryjnym TAURUS

Wszyscy wiemy, że bezpośrednie doświadczenie dziecka jest najlepszą metodą nauki. Przy okazji omawiania tematyki kompleksowej dotyczącej zwierząt domowych skorzystaliśmy z uprzejmości pana Piotra – lekarza weterynarii w Gozdowie i wybraliśmy się do niego z wizytą. Celem było obserwowanie pracy weterynarza, wykorzystywanych narzędzi oraz poszerzenie wiadomości na temat niektórych zwierząt domowych. Dzieci z grupy „Muchomorki” oraz „Jeżyki” miały możliwość podpatrzenia, jak pan doktor bada pieska i kota. Mogły posłuchać bicia ich serca przez najprawdziwszy stetoskop. Mało tego! Na oczach przedszkolaków pan weterynarz zważył czworonogi, doglądał czy są zdrowe, opowiadał o ich potrzebach. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o swoich pupilach. Okazuje się, że nawet chomik może skorzystać z takiej wizyty. Podziwiamy wiedzę i niesioną pomoc.  Może ktoś zostanie weterynarzem, kiedy dorośnie?