18 grudnia 2019 15:36 | Aktualności

Starszaki robią lizaki

Starszaki z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy w Płocku. Naszym celem była obserwacja procesu powstawania lizaków. Dzieci widziały, jak powstaje karmel oraz jak to się dzieje, że własnoręcznie zrobione słodycze mają kolor czerwony lub biały. Panie pokazały wycieczkowiczom w jaki sposób przygotowują barwniki, aby choć trochę słodycze były zdrowsze. Punktem kulminacyjnym było jednak samodzielne robienie lizaka. Każdy, z ciepłego jeszcze karmelu, formował wałeczek, zwijał w spiralę, a potem odpowiednio skręcał. Starszaki dały radę. Za swoją pracę otrzymały dyplomy karmelarza. Bezpośrednie doświadczenie dziecka jest najlepszą i bezcenną formą zdobywania wiadomości. Tak więc cieszymy się, że dzieci poczuły radość tworzenia i wzbogaciły wiedzę o otaczającym świecie.