08 lutego 2020 15:41 | Aktualności

Bezpieczne Ferie

Rozpoczynamy ferie zimowe - czas leniuchowania i beztroski. Wiadomo jednak, że o wypadek właśnie wtedy najłatwiej. Chwila nieuwagi i ….., a no właśnie. Pan dzielnicowy jak zawsze o nas pamiętał. Z osobna odwiedził każdą grupę. Uświadamiał niebezpieczeństwa jakie mogą się przydarzyć w czasie ferii. Przestrzegał przed niewłaściwym zachowaniem na drodze, spotkaniem z nieznajomymi. Odwoływał się również do zabaw zimowych, bo przecież choć nie ma śniegu, wiele dzieci skorzysta z odpoczynku w górach. Przedszkolaki potraktowały jego przestrogi bardzo poważnie. Chętnie uczestniczyły w pogadance odwołując się do swoich własnych doświadczeń. Często pan policjant był pod wrażeniem mądrości wypowiedzi dzieci, które mimo tak niewielu lat obserwują i prawidłowo oceniają niewłaściwe zachowania. Pamiętajcie o wszystkim! Niech oczy będą szeroko otwarte! Zatem udanych ferii, no i koniecznie choć trochę białego puchu!