Program Wychowania Przedszkolnego

Wiemy, jak ważna jest dla dzieci edukacja. Dlatego jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie jak najlepszych warunków do tego, aby nasi podopieczni mogli się prawidłowo rozwijać.

"Plac Zabaw", Autor: Ewa Janus to program edukacji przedszkolnej, który stawia na zrównoważony rozwój w obszarach: ruchowym, społecznym, emocjonalnym i poznawczym.

Ponadto w pracy dydaktyczno - wychowawczej nauczyciele wykorzystują elementy:

- pedagogiki zabawy (zabawy i gry integrujące grupę, wyzwalające aktywność),

- metody "Dobrego startu" M. Bogdanowicz (system ćwiczeń wspierających rozwój psychomotoryczny dziecka),

- metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (ćwiczenia ruchowe pozwalające dzieciom na poznanie własnego ciała i orientację w przestrzeni),